Для чого потрібна прохідність маткових труб?

Необхідність маткових труб полягає в транспортування яйцеклітини, її запліднення і подальшого перенесення ембріона в маткову порожнину. Непрохідність можуть зумовлювати порушення анатомічної будови, запальні процеси маткової порожнини і придатків, спайкові преси (як всередині її, так і зовні, деформуючи просвіт). Розраховуючи на природне зачаття, лікарі припускають на те, що у жінки є дві абсолютно функціонують труби.

З метою перевірки прохідності маткових труб пацієнтці проводиться метросальпінгографія, яка означає здійснення введення контрастної речовини з твором рентгенологічного знімка в порожнину матки і маткових труб контрастної речовини.

Процедура виконується з 7 по 13 день менструального циклу. Перед нею йде пройти урогенітальне бактеріоскопії (мазок на флору). Напередодні ввечері здійснюється останній прийом їжі не пізніше 18.00, за 1½ години до сну - «Норгалакс» - мікроклізма в пряму кишку. Пацієнтка є в відділення в день проведення процедури, тривалість якої становить 5-10 хвилин. Через 20-30 хвилин після закінчення метросальпінгографії, обговорюються її результати і пацієнтка залишає відділення.

Читайте також:

екстракарпоральное запліднення

Заказать
звонок
arrow_up