Відмова від шкідливих звичок при плануванні вагітності

Відмова від шкідливих звичок при плануванні вагітності

Багато майбутніх мам чують питання на свою адресу: «Кого хочете більше ─ хлопчика чи дівчинку?» Мами зазвичай відповідають: «Так неважливо хто, аби Здоровенький народився!» Бувають вагітності довгоочікувані і чітко сплановані, бувають несподівані, бувають небажані. Але якщо сім'я прийняла рішення виношувати вагітність, то навряд чи знайдеться людина, яка бажає цій дитині зла. Жодна мати не хоче, щоб дитина народилася недоношеною, хворим, з важкими вадами розвитку і розумово відсталим. Але чому ж багато жінок свідомо труять своїх беззахисних дітей нікотином і алкоголем? Не віриться, що вони не чули про шкоду згубних звичок під час вагітності. Мабуть, у деяких настільки сильна залежність від куріння і спиртного, що здоров'я свого малюка йде на другий план. Чим же так небезпечні ці звички для майбутніх дітей? Чому новонародженим малюкам не так уже й рідко ставлять такі страшні діагнози як «тютюновий синдром плода» і «алкогольний синдром плода»?

Вплив тютюну та алкоголю на формування статевих клітин і здатність до запліднення

Дівчинка народжується з набором яйцеклітин, які вона пронесе через все життя. Тому всі несприятливі впливи на статеві клітини, які впливали на них протягом усього життя, можуть позначитися на майбутньому потомстві. Навіть якщо жінка кине курити задовго до вагітності і «зав'яже з алкоголем», ризик народження нездорового дитини все одно великий. Крім того, безпліддя у жінок, що палять виникає на 60% частіше.

У чоловіків процес оновлення сперматозоїдів займає три місяці. Але це не означає, що трьох місяців вистачить для того, щоб підготуватися до зачаття здорової дитини. Адже надлишковий прийом алкоголю здатний зробити негативний вплив на статеві залози, і змінити гормональний фон. Сперматозоїди дуже тривалий час можуть утворюватися неповноцінними, а придбана імпотенція додасть проблем. Кілька років зловживання алкоголем у чоловіка буде достатньо для того, щоб всі діти від нього народжувалися з певним ступенем розумової відсталості. Пачка викурених сигарет в день підвищує ризик імпотенції на 24% в порівнянні з чоловіками які не палять.

Заказать
звонок
arrow_up