Вплив ІМТ (індексу маси тіла) на зачаття

При недостатній вазі у жінок порушується робота ендокринних залоз, наприклад, гіпоталамус перестає виробляти в потрібній кількості гонадотропін-рилізинг-гормон. Через це в неадекватних кількостях виробляється лютеинизирующий і фолікулостимулюючий гормон, і в результаті страждає вся репродуктивна система, зокрема, не відбувається дозрівання яйцеклітин, необхідних для зачаття.Недостатньою вагою вважається індекс маси тіла (ІМТ) нижче 18,5. Важливо знати, що менструальні кровотечі самі по собі не є ознакою дозрівання яйцеклітини. Втім, часто при низькій масі тіла спостерігається і припинення місячних.

Такого роду проблеми виникають, наприклад, у професійних спортсменок. Якщо безпліддя пов'язане саме з недостатньою масою тіла, проблема вирішується регулярним харчуванням до нормалізації ІМТ.

Недостатня вага - погано, зайва вага - ще гірше. При ожирінні вираженому ступені жіночий організм схильний робити занадто багато чоловічих статевих гормонів. У нормі вони теж повинні вироблятися, але коли ендокринні органи виробляють їх з надлишком, репродуктивна система перестає нормально функціонувати. У таких випадках місячні часто стають нерегулярними або взагалі припиняються, навіть в нормальних циклах не відбувається дозрівання яйцеклітини. Крім того, значно частіше при наявності зайвої ваги жінки страждають синдромом полікістозу яєчників - захворюванням, часто є причиною безпліддя.

Заказать
звонок
arrow_up