Вплив ІМТ (індексу маси тіла) на зачаття

При недостатній вазі у жінок порушується робота ендокринних залоз, наприклад, гіпоталамус перестає виробляти в потрібній кількості гонадотропін-рилізинг-гормон. Через це в неадекватних кількостях виробляється лютеинизирующий і фолікулостимулюючий гормон, і в результаті страждає вся репродуктивна система, зокрема, не відбувається дозрівання яйцеклітин, необхідних для зачаття.



Недостатньою вагою вважається індекс маси тіла (ІМТ) нижче 18,5. Важливо знати, що менструальні кровотечі самі по собі не є ознакою дозрівання яйцеклітини. Втім, часто при низькій масі тіла спостерігається і припинення місячних.

Такого роду проблеми виникають, наприклад, у професійних спортсменок. Якщо безпліддя пов'язане саме з недостатньою масою тіла, проблема вирішується регулярним харчуванням до нормалізації ІМТ.

Недостатня вага - погано, зайва вага - ще гірше. При ожирінні вираженому ступені жіночий організм схильний робити занадто багато чоловічих статевих гормонів. У нормі вони теж повинні вироблятися, але коли ендокринні органи виробляють їх з надлишком, репродуктивна система перестає нормально функціонувати. У таких випадках місячні часто стають нерегулярними або взагалі припиняються, навіть в нормальних циклах не відбувається дозрівання яйцеклітини. Крім того, значно частіше при наявності зайвої ваги жінки страждають синдромом полікістозу яєчників - захворюванням, часто є причиною безпліддя.

Заказать
звонок
arrow_up